Efektīva kokapstrāde

Iemesli, kāpēc Jums vajadzētu izmantot koksnes atgriezumu šķirotāju!

Viena no lietām, kas būtu jāievieš ikvienā kokapstrādes uzņēmumā, ir skaidu sijāšanas sistēma, kas pavērs jaunas produktu iespējas un atrisinās jautājumu par resursu 100% izmantošanu.

Kokapstrādes uzņēmumi katru dienu saskaras ar vairākiem lieliem izaicinājumiem: kā uzlabot darba līniju produktivitāti, samazināt izmaksas un pēc iespējas pilnīgāk izmantot esošos resursus. Viena no lietām, kas būtu jāievieš ikvienā kokapstrādes uzņēmumā, ir skaidu sijāšanas sistēma. Skaidu sijāšanas sistēma – attīstības iespējas uzņēmumam, kas pavērs jaunas produktu iespējas un atrisinās jautājumu par resursu 100% izmantošanu.

Maksimāla kokmateriāla izmantošana

Koksne ir viena no unikālākajām un to pat varētu saukt par vienu no daudzveidīgākajiem dabas resursiem ar plašu gala produktu klāstu. Tomēr daudzi uzņēmumi paļaujas tikai uz noteiktu koksnes izstrādājumu ražošanu, kad tie faktiski zaudē naudu koksnes resursu izšķērdēšanas dēļ. Blakusproduktus vai koksnes atkritumus, kas veidojas katrā kokapstrādes daļā, var sasmalcināt un šķirot dažādās frakcijās – šķelda, skaidas un nederīgie gabali. Koksnes skaidu, tāpat kā arī mizu un lapu izmantošana ir nākotne, jo visi šie bioresursu veidi ir izejviela novatorisku produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanai.

Vērtīgi produkti, kurus var pārdot

Koksnes atgriezumi ir neizbēgami jebkurā kokapstrādes uzņēmumā, taču pienācīgas pārstrādes procesā ir iespējams tos pārvērst par jauniem un nenoliedzami vērtīgiem izstrādājumiem. Skaidas var izmantot skaidu plākšņu un granulu ražošanai vai ar mizas mulču pārklāt puķu dobes, kā arī siltuma un elektrības ražošanai un rotaļu laukuma triecienu absorbējošu virsmu izveidošanai. Nav obligāti jānodarbojas ar koksnes atgriezumu pārstrādes produktu ražošanu pašam, ja koksne ir sasķirota pa atsevišķām kategorijām, tā jau ir vērtīga produkcija, kuru kāri uzpērk pārstrādātāji. Ekonomikā, kurā koksnes šķeldu ražošana ir alternatīvs atjaunojamās enerģijas avots, ir iespējams gūt ienākumus no mežizstrādes, neradot risku videi un nenodrošinot papildu resursus enerģijas ražošanai.

Skaidu sijāšanas sistēmas ieviešana Jūsu uzņēmumā var dot patiešām vērtīgas iespējas un idejas jaunu produktu ražošanai un pārdošanai. Ne vienmēr jāsāk ar pilnīgi jauna aprīkojuma iegādi. Vairāki uzņēmumi atzīst, ka labprāt iegādājas lietotas ražošanas iekārtas, lai ietaupītu. Mēs pārdodam, pērkam, uzstādām un veicam visu veidu kokapstrādes iekārtu remontu. Ieskatieties mūsu piedāvājumā un piesakieties bezmaksas konsultācijai.

Related Posts