Padomi kokapstrādes tehnikas izvēlē

Kas jāzina izvēloties ripzāģi vai lentzāģi?

Kas jāzina izvēloties ripzāģi vai lentzāģi

Ripzāģētava un lentzāģētava – divas tik populāras zāģēšanas tehnoloģijas. Lai arī tās veic vienu un to pašu funkciju, kā koka zāģēšanu, tās ir pilnīgi atšķirīgas gan funkcionalitātes, gan izskata ziņā. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet, kuriem darbiem katrs no šiem zāģiem būs piemērotāks. Tātad, kas jāzina izvēloties ripzāģi vai lentzāģi?

Lentzāģis bieziem koka gabaliem

Lentzāģis ir nepārtraukts zāģis ar asiem asmeņiem, kas elastīgas, noslēgtas tērauda sloksnes veidā slīd ap vairākiem veltņiem.

Parasti lentzāģētavām ir daudz plānāki asmeņi ar mazākiem zobiem nekā jebkuram citam zāģim, tāpēc tā priekšrocība ir mazāks šķeldas atlikums griešanas procesā. Pateicoties plūdenai griešanas kustībai, ko nodrošina vienmērīgi sadalīta zobu slodze, tā var sagriezt neregulāras vai izliektas formas, kā finierzāģis. Tā ir efektīva un līdz ar to arī iecienīta zāģēšanas iekārta vairākos kokapstrādes uzņēmumos, kuros tiek pārstrādāti veseli koku stumbri. Tās var viegli tikt galā ar patiešām bieziem koka materiāla gabaliem.

Ripzāģētava masveida ražošanai

Tās pamatā ir apaļš asmeņu disks, kas piemērots ātrai un konstantai griešanai. Atkarībā no nepieciešamības, ir dažādas asmeņu diska variācijas un izvēles, katra no tām piemērota atšķirīgam griezumam un pielietojumam. Masveida kokmateriālu ražošanai rūpniecības uzņēmumi visbiežāk izvēlas ripzāģēšanas iekārtas, kas ir ne tikai lētākas, bet arī izturīgākas un paredzētas smagiem darba apstākļiem.

Tā kā kokapstrāde turpina augt un attīstīties, uzlabojot esošās tehnoloģijas, kā arī ieviešot jaunas tehnoloģijas, izvēle par labu ripzāģētavai vai lentzāģētavai var būt patiešām grūta. Abas zāģēšanas tehnoloģijas kļūst efektīvākas un izturīgākas rūpnieciskai izmantošanai.

Pirms aprīkojuma iegādes, iesakām izmantot iespēju konsultēties ar rūpniecisko kokapstrādes mašīnu speciālistiem, kuri varēs atrast Jums un Jūsu uzņēmuma vajadzībām piemērotāko zāģēšanas aprīkojumu, kā arī atbildēt uz jautājumu – kas jāzina izvēloties ripzāģi vai lentzāģi. Šādus konsultāciju pakalpojumus, kā arī plašu jaunu un lietotu kokapstrādes iekārtu klāstu atradīsit vietnē Swedabo.lv.

Related Posts