Kokapstrādes iekārtu uzturēšana darba kārtībā

Saglabājiet koka malu frēzes nažus asus!

Saglabājiet koka malu frēzes nažus asus

Koka malu frēzēšana notiek tūlīt pēc baļķa nomizošanas un metāla detektora pārbaudes. To varētu pat saukt par pirmo kokapstrādes posmu. Pēc šī posma Jūs saņemat divas dažādas izejvielas izstrādājumu ražošanai. Šī procesa efektivitātes nodrošināšanā, galvenā loma ir frēzes nažu kvalitātei un to nolietojumam, tāpēc, saglabājiet koka malu frēzes nažus asus!

Pirmās pazīmes, ka asmeņi ir nolietojušies

Koksnes atgriezumi un frēzēti dēļi ir galvenie šī posma produkti, kas tiek pārnesti uz tālākām pārstrādes stadijām, piemēram, ķīmiskā celuloze, dēļi, kokmateriāli, koka izstrādājumi un citu izstrādājumu ražošanā. Runājot par frēzes efektivitāti, ziniet, ka dēļu kvalitāte samazinās, palielinoties nažu nodiluma pakāpei. Cits negatīvs asmeņu nodiluma aspekts ir enerģijas patēriņa pieaugums. Tāpēc pirmais, kas liecinās par neefektīvu darbību, ir koksnes atgriezumu kvalitāte un elektrības patēriņš.

Kas izraisa naža nodilumu?

Kaut arī koksne tiek klasificēta kā diezgan mīksts materiāls, ar kuru ir viegli rīkoties, tas ir un paliek neviendabīgs materiāls, kura pretestība izraisa mehāniskā spēka izmaiņas. Nevienmērīgu pretestību izraisa dažādi faktori, piemēram, zari un mezgli, kas ir ievērojami cietāki nekā citas koka daļas. Tāpēc, tiklīdz asmenis sasniedz šādu mezglu, tas saņem lielu triecienu. Katra koku suga un tips detaļu kalpošanas laiku ietekmē atšķirīgi, jo katrs koks satur dažādas ķīmiskas vielas, kas var radīt korozīvus apstākļus un abrazīvas daļiņas, kuru dēļ asmeņi nolietojas procesa laikā.

Galvenais ir savlaicīgi rūpēties par aprīkojumu un izvēlēties tādu cietības koksni, kas atbilst iekārtas ietilpībai un veiktspējai. Tādā veidā Jūs izvairīsieties no nekvalitatīvu produktu ražošanas, neapmierinātiem klientiem, palielināta enerģijas patēriņa vai pat dārgas dīkstāves, ko rada aprīkojuma bojājumi.

Vietne Swedabo.lv ir vieta, kur meklēt jaunas vai lietotas kokapstrādes iekārtas, rezerves daļas, aprīkojuma demontāžas un transportēšanas pakalpojumus vai vienkārši profesionāļu padomus par kokapstrādes tehniku.

Related Posts