Efektīva kokapstrāde

Neļauj kokapstrādes procesam apstāties!

Viena no vissvarīgākajām lietām kokapstrādes procesā ir nodrošināt nepārtrauktu procesa darbību visos šī procesa posmos, lai ik katru darba stundu tiktu iegūta maksimāla produktivitāte un atdeve. Lielu lomu efektīvas kokapstrādes procesā ieņem baļķu un dēļu šķirošanas līnijas, kā arī materiālu mērīšanas sistēmas.

Materiālu šķirošana ietekmē ražošanas efektivitāti

Baļķu, dēļu, vai jebkura cita veida šķirošanas līnija – tā, pavisam noteikti, ievērojami uzlabo kopējā procesa ražošanas efektivitāti. Iedomājieties, cik daudz laika un nauda tiek ietaupīta, tikai tāpēc, ka visi baļķi, pa tiešo no kravas automašīnas, tiek sašķiroti pēc kvalitātes un lieluma, un vēlāk, pēc zāģēšanas procesa, ar mēraparātu palīdzību, tie katrs nonāk dažādās kaudzītēs atkarībā no garuma, platuma vai biezuma. Baļķu šķirošanas iekārtas un dēļu šķirošanas līnijas ļauj visam kokapstrādes procesam darboties bez apstājas. Atkarībā no darbaspēka pieejamības un finansiālajām iespējām, šķirošanas procesu var veikt manuāli vai ar mehanizētu šķirotāju palīdzību. Manuāla koku šķirošana, kas, iespējams, ietaupītu naudas resursus, ne vienmēr var izrādīties, kā pats izdevīgākais variants, jo to, lielā mērā, ietekmē darbaspēka veiktspējas ātrums un darba ražīgums.

Jauni tirgi un iespējas

Daudzi uzņēmumi kokapstrādes nozarē novērtē spēju pielāgot baļķu un dēļu parametrus atbilstoši kokmateriālu uzpircēju un kokmateriālu pārstrādes uzņēmumu pieprasījumam. Industriālās kokmateriālu šķirošanas līnijas ne tikai padara visu kokapstrādes procesu daudz vieglāku un efektīvāku, bet arī ienesīgāku, paverot izaugsmes un piegādes paplašināšanas iespējas. Daži no ieguvumiem:

  • Iespēja piegādāt specifiskus kokmateriālus koksnes izstrādājumu ražotājiem;
  • Spēja konkurēt specializētos koksnes un apaļkoku tirgos;
  • Vienkāršāka un pārredzamāka kokmateriālu uzskaite;
  • Neatkarīgi no pieprasītās kvalitātes, iespējama nelielu apjomu baļķu un dēļu pasūtījumu izpilde.

Platformā sawmill.lv atradīsiet sev piemērotākos kokapstrādes zāģēšanas līniju risinājumus un iekārtas, sākot no apaļkoku šķirošanas līdz frēzēšanai un kokmateriālu apstrādei. Plašā klāstā jaunas un lietotas industriālās kokapstrādes mašīnas un rezerves daļas.

Related Posts