Daudzi uzņēmumi bieži izvēlas paplašināt ražošanu, iegādājoties šķeldotājus, šķeldas sijātājus un šķeldas pakotājus, lai varētu ražot pēc iespējas labākus un daudzveidīgākus šķeldas izstrādājumus. Šajā rakstā Jūs uzzināsiet, ko mēs varam darīt ar šķeldu, kuri ir visvērtīgākie koksnes skaidu izstrādājumi, kurus varat pārdot, un kāds aprīkojums ir nepieciešams to ražošanai.
Koksnes šķeldošanas process
Dažiem tas ir tikai parasts koksnes atkritums, pārpalikums no koksnes zāģēšanas, savukārt citiem tas ir vērtīgs produkts, ko iegūst, sasmalcinot īpašus kokus, gan mizotus, gan nemizotus, zarus, celmus, saknes un citus.
Koksnes skaidu izgatavošanas procesu sauc par šķeldošanu. Jebkura veida koksni un tās daļu var šķeldot, taču, lai to veiksmīgi pārdotu, ir jāaplūko attiecīgā tirgus un pircēju prasības. Pastāv vairāku veidu šķeldas, piemēram, koksnes šķeldas (no pārstrādātas un arī neapstrādātas koksnes atliekām un atgriezumiem), meža koksnes šķelda (no meža platībām), zāģēšanas atlikumu šķelda (no koksnes zāģēšanas) un rupja maluma mežistrādes šķelda.
Koksnes šķeldas un izstrādājumu izmantošana
Šķeldu galvenokārt izmanto kā cieto kurināmo un kā izejvielu koksnes celulozes ražošanas procesā. Kurināmo šķeldu var iedalīt dažādās kvalitātes kategorijās atkarībā no viendabīguma, pelnu satura un netīrumu, un gružu neesamības, sākot ar papīra šķeldu, šķiedras šķeldu, veselu koku šķeldu un no pilsētas iegūtas koksnes kurināmā. Tomēr ķīmiskās celulozes ražotāji pieprasa, lai skaidas būtu tīras, bez mizas, samērā vienādos gabalos un pēc iespējas mazāk bojātām koksnes šķiedrām.
Visizplatītākais, kas saistīts ar šķeldu, ir dārzkopības mulča ainavu veidošanai. Tomēr to ir iespējams pārstrādāt rotaļu laukuma seguma materiālā, kas ļoti efektīvi mīkstina kritienus un pasargā bērnus. To izmanto arī bioreaktoros denitrifikācijas, atjaunošanas ekoloģijas jomā un kā substrātu sēņu audzēšanai un pat gaļas kūpināšanā, lai iegūtu bagātīgākas garšas nianses.
Kokapstrādes mašīnas šķeldas izgatavošanai
Lai iegūtu šķeldu, Jums ir nepieciešams šķeldotājs – tāds, kas ir pietiekami jaudīgs un atbilst Jūsu prasībām. Smalcinātāji iedalās vairākās kategorijās:
- Koka šķeldotājs ar skrūvveida vai lielu griezes momentu (drošs un ērti lietojams);
- Cilindra šķeldotājs (lielas un nevienmērīgas šķeldas, energoefektīvs);
- Koka šķeldotājs ar disku (nemainīgas formas un izmēra šķelda).
Neviens nevēlas iegādāties šķeldu par augstu cenu, kurā ir arī citas nevajadzīgas koka daļas, piemēram, zāģu skaidas. Lai šķirotu šķeldu, būs jāiegādājas sijāšanas sistēma, kas šķeldu atdalīs no zāģu skaidām un liekiem gabaliem.
Atrodiet lietotus vai jaunus šķeldotājus, šķeldas sijātājus, kā arī konveijeru sistēmas šķeldas pārvadāšanai vienuviet – sawmill.lv. Mums ir ekspertu komanda ar pieredzi kokapstrādes iekārtu ražošanā, uzstādīšanā, demontāžā un atjaunošanā.